Вход | Регистрация

Заміна масла в коробці передач вантажного автомобіля

14 января 2013, 18:51
Володимир
журналист

Контроль кількості масла в картерах коробок передач, роздавальних коробок і провідних мостів виробляють, отвертивая пробки наливних отворів. Висота розташування наливних отворів визначається необхідним рівнем масла в агрегаті, тому масло додають до тих пір, поки воно не починає виливатися з картера. Набагато рідше для контролю рівня масла застосовують мірний стрижень. Контроль якості трансмісійного масла в картерах в даний час не проводиться, так як відсутні для цієї мети прості і надійні методи.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 
Як економити паливо


Періодичність зміни трансмісійних масел встановлюється з розрахунку збереження змащувальних властивостей масел протягом усього періоду роботи в агрегаті. Зі збільшенням пробігу зростає вміст механічних домішок у трансмісійному маслі, зростає його в'язкість і погіршуються протизносні властивості.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 
Як зберігати автомобіль без гаражаТак, в коробці передач автомобіля кількість домішок на початку роботи масла (пробіг 30-40 км) становить 0,09%; після ж пробігу 8000 км воно збільшується до 1,7-1,9%, тобто майже в 20 разів , в'язкість масла при цьому зростає в 1,5 рази. При зміні масла картери агрегатів трансмісії промивають дизельним паливом в суміші з маслом або гасом для очищення від відкладень і опадів.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  
Як потрібно прикурювати автомобіль


Спустивши відпрацьоване масло, заливають гас, вивішують одне з ведучих коліс автомобіля і дають пропрацювати агрегату при малих обертах протягом 2-3 хв. Заправляють трансмісійні масла допомогою ручних шприців або пересувних баків з ручним, ножним або пневматичним приводом (при великій кількості автомобілів). До заправка агрегату масло від бака підводиться по гнучкому шлангу. Засобів для контролю в процесі роботи автомобіля кількості та стану мастила у вузлах, що змазуються консистентним мастилом, не існує.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  
Як зберігати автомобіль без гаража


Мастило тільки додають через певний пробіг солідолонагнітача, здатними розвивати високий тиск. При регулярному змазуванні масло нагнітається під тиском до 200-350 кг/см2 (19,6-34,3 Мн/м2). Механічні та пневматичні солідолонагнітача більш продуктивні і не вимагають настільки великих фізичних зусиль з боку робітника, як ручні або ножні солідолонагнітача.


Тільки актуальні автоновини від avto.bayura;)net


По материалам: avto.bayura.net/
Оцените пожалуйста статью
http://avto.bayura.net/news/aj_news/383
Последние новости
Добавить комментарий
Авторизируйтесь чтобы добавить комментарий.
0 комментариев
Комментарии отсутствуют
2018 bayura.net